Вверх страницы

Вниз страницы

DAVID GARRETT RUSSIAN FORUM

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » DAVID GARRETT RUSSIAN FORUM » Crossover » 25.09.2019 Skopje, Macedonia - VIP Arena B.Trajkovski/ UNLIMITED Tour


25.09.2019 Skopje, Macedonia - VIP Arena B.Trajkovski/ UNLIMITED Tour

Сообщений 1 страница 20 из 47

1

Дэвид ВПЕРВЫЕ будет выступать в МАКЕДОНИИ!

Появилась ещё одна новая страна на карте Дэвида! Недавно, будучи недолго в Берлине, Дэвид записал интервью для поклонников в Македонии


https://vk.com/video426371126_456239969 … oU_FZYGT4A

0

2

Дејвид Гарет: На концертот ќе доживеете огномет од музички искуства

https://tocka.com.mk/vesti/315089/dejvid-garet-na-koncertot-ke-doziveete-ognomet-od-muzicki-iskustva}?fbclid=IwAR1b_rlOQYlR3iPu-Dg76xzReS1zaz4_4P7hBSHyMr2t6_pU_x2jmCGav2E
http://s9.uploads.ru/t/EPIV6.jpg

на македонском

Некои го нарекуваат „ѓаволскиот виолинист“, а тој вели дека на негов концерт можете да доживеете само огномет од музички искуства. Македонија е една од земјите кои се најдоа на листата од неговата светска турнеја по повод 10 годишнината од неговите кросовер изведби. И вие ќе можете да си пружите сетилно уживање слушајќи го промотивно неговиот најнов албум Unlimited Greatest Hits–Live. Неограничено- не е само мото на турнејата туку и негова лична филозофија во животот.

Се сеќавате ли каде и кога беше вашиот прв професионален настап?
Дејвид Гарет: Да, многу добро се сеќавам на тоа - имав девет години и настапував на концерт во Моцарт Б-Мајор како солист во германскиот град Бад Кисинген. Не се сеќавам колку бев платен, но бев. Па, претпоставувам дека тоа беше мојот прв професионален настап.

Од кога се дружите со виолината и зошто овој инструмент е посебен за вас?
Дејвид Гарет: Со виолината се дружам онолку долго колку што можам да се сетам, мислам дека започнав на четиригодишна возраст. Претпоставувам дека е посебен за мене затоа што е инструментот со кој се чувствувам најпријатно.

Дали има нешто друго што е исто толку ве исполнува како виолината?
Дејвид Гарет: Кога станува збор за музиката не, навистина. Но, секако надвор од музиката има многу работи што ми значат во животот: пријателите, семејството, уживање во секој момент во животот и времето за свртување кон себе.

Што знаете за Македонија и како се најде во вашата програма?
Дејвид Гарет: За жал, досега не знаев многу. Ова е првпат да настапувам во Македонија, па затоа возбуден сум што ќе го посетам Скопје и веројатно ќе можам да одговорам на ова прашање многу подобро по моето шоу. Но, секако дека сум возбуден што доаѓам во Македонија, сигурен сум дека ќе биде неверојатно и нестрплив сум да настапам таму за првпат и да ги сретнам сите прекрасни луѓе таму. Особено ме интересира културата и сакам да истражувам нова храна.

Што има на репертоарот за 25 септември кога ќе го одржите вашиот концерт во СЦ „ Борис Трајковски“?
Дејвид Гарет: Имаме подготвено спектакуларна програма. Ќе биде исклучително забавно, мислам дека ќе биде незаборавно за сите: ќе се забавуваме на музика од AC/DC до Металика, од Бах до Дебиси, од Колдплеј до Мајкл Аксексон. Тоа е музичко патување низ секој жанр заедно со мојот бенд со кого настапувам долги години. Ќе доживеете огномет од музички искуства. Имаме и неверојатна, многу детална видео инсталација, која совршено се хармонизира со музиката. Имам големо искуство на сцена и едвај чекам да ја претставам мојата кросовер музика за прв пат во Македонија!

Кој е вашиот омилен од сите ваши римејкови?
Дејвид Гарет: О, тоа е невозможно да се одговори, целата програма се заснова на парчиња што многу ги сакам.

Што ќе и порачате на публиката?
Дејвид Гарет: Здраво на сите, навистина е чест да бидете поканети во вашата убава земја! За мене е првпат и јас сум многу возбуден што ќе ја посетам вашата земја и ќе запознаам многу луѓе. Сигурен сум дека ќе си поминете незаборавно и едвај чекам да ги видам вашите реакции на нашето шоу на кое работевме толку напорно за вас. Ќе биде незаборавно и заедно ќе го славиме животот и музиката!

КСТАТИ, Гугл-переводчик очень даже неплохо перевёл это интервью с македонского! Во всяком случае, на немецкий)))...прям как будто на немецком и записывали, до того идеальный перевод!

0

3

David Garrett - 25 Septemvri 2019 VIP Arena "Boris Trajkovski" Skopje

0

4

Час назад Дэвид поделился фотографией своей афиши в Скопье (Македония), сообщил, что гуляет и напомнил, что ещё несколько билетов на завтрашний концерт есть в продаже:

https://www.facebook.com/davidgarrettof … &ifg=1
http://sd.uploads.ru/t/CUVa9.jpg

+1

5

Франк, бэнд и техническая команда уже в Скопье (Македония). Подпись к фото: замечательный вечер в Скопье со старым другом. Спасибо Driton и семье за приглашение.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid … &ifg=1
http://sd.uploads.ru/t/BFMwv.jpg

+2

6

А только что Франк ван дер Хайден выложил милейшее фото в своём инстаграмме)) с подписью: "ужин выходного дня в Скопье"))

Остается лишь пожелать им всем хорошего вечера и сказать спасибо за такую милую фоточку 🤗

https://www.instagram.com/p/B2zdAA0A2h1 … Cdd7rbL8G8
http://sg.uploads.ru/t/Oc8dk.jpg

+3

7

А вот и приветствие от самого Маэстро)

Looking forward 🎻🎻🎻

Жду с нетерпением

"Привет, это Дэвид Гарретт. Чрезвычайно рад быть здесь, в прекрасном городе Скопье. Мы собираемся раскачать этот город завтра вечером вместе с моим бэндом с моей новой программой UNLIMITED. Надеюсь увидеть вас всех. Я очень взволнован иии... давайте сделаем это вместе! Пока."

https://www.facebook.com/davidgarrettof … 930592322/

+1

8

Скопье глазами Джеффа Липстина

https://www.instagram.com/p/B2zFC5FAXVW … e9WijreWj8
http://s7.uploads.ru/t/5epi4.jpg

0

9

Перед своим прибытием в Скопье Дэвид выразил желание прогуляться по городу и поближе с ним познакомиться. Ещё Дэвид выразил желание попробовать местную кухню - гравче (бобы), турлитава (мясо, запеченное с овощами пряностями) и т.д.

https://srekja.mk/david-garrett-pristigna-vo-skopje/
http://s7.uploads.ru/t/cDri7.jpg

0

10

Скопье глазами Джона Хейвуда

https://www.instagram.com/p/B21nqgpAqaF … toawf6sj52
http://s7.uploads.ru/t/Uj91x.jpg
http://sh.uploads.ru/t/b78rk.jpg
http://sh.uploads.ru/t/LM4jG.jpg

0

11

Франк поделился историей:

https://www.facebook.com/franck.vanderh … 7580422107

During a long walk in Skopje a desperate Syrian refugee came to me. He was dumped by smugglers, who robbed him in Greece, with the help of corrupt border police who let the truck pass for an envelope with money.
He traveled 3,5 months and arrived here in Macedonia. No person or organization wants to even talk to him, let alone help him to get to Belgrade where apparently there is an organization that can help (which I doubt). His family in Aleppo is still there but he doesn’t even know if they’re still alive.
I gave him all little cash I had with me and a bottle of water and now am walking back to our hotel.
I’m literally have tears in my eyes. This world is an awful place for many people. So think twice before you blame refugees for the fact you can’t afford your 3rd TV set or latest iPhone....
Во время долгой прогулки в Скопье ко мне подошёл доведённый до отчаяния сирийский беженец. Он был брошен контрабандистами, ограбившими его в Греции, при помощи коррумпированной пограничной полиции, которая пропустила грузовик за конверт с деньгами.
Он путешествовал 3,5 месяца и прибыл сюда в Македонию. Ни один человек или организация не хочет даже говорить с ним, не говоря уже о том, чтобы помочь ему добраться до Белграда, где, очевидно, есть организация, которая может помочь (в чем я сомневаюсь). Его семья в Алеппо все еще там, но он даже не знает, живы ли они.
Я дал ему всё то немногое из наличных денег, что у меня были с собой, и бутылку воды, и теперь возвращаюсь в наш отель.
У меня буквально слезы на глазах. Этот мир - ужасное место для многих людей. Так что подумайте дважды, прежде чем обвинять беженцев в том, что вы не можете позволить себе третий телевизор или последний iPhone ...

ПЕРЕВОД - Lanka

0

12

https://www.facebook.com/photo.php?fbid … mp;theater
http://sh.uploads.ru/t/b9J0h.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid … mp;theater
http://s3.uploads.ru/t/ewUL1.jpg

0

13

14

+1

15

+1

16

+2

17

+1

18

+1

19

Как всегда, классные ч/б фото от Йорга!

https://www.facebook.com/1431752945/pos … 717152893/
http://sg.uploads.ru/t/MBG1Q.jpg
http://sh.uploads.ru/t/RMWQe.jpg
http://s9.uploads.ru/t/aQghI.jpg

...ещё фото...

http://s8.uploads.ru/t/5Ex4G.jpg
http://s8.uploads.ru/t/T5dy8.jpg
http://s9.uploads.ru/t/rVmf3.jpg
http://s9.uploads.ru/t/0b4Be.jpg
http://sd.uploads.ru/t/3jRWk.jpg
http://sg.uploads.ru/t/4j8tV.jpg
http://sd.uploads.ru/t/KmIgQ.jpg

0

20

https://www.facebook.com/groups/2256877 … 090360601/
http://s8.uploads.ru/t/vw0x1.jpg
http://s7.uploads.ru/t/cCsad.jpg
http://s8.uploads.ru/t/yO9kM.jpg

...ещё фото...

http://sg.uploads.ru/t/LsZKM.jpg
http://sg.uploads.ru/t/lx5F2.jpg
http://s7.uploads.ru/t/IiT0x.jpg
http://sh.uploads.ru/t/nOfGq.jpg

0


Вы здесь » DAVID GARRETT RUSSIAN FORUM » Crossover » 25.09.2019 Skopje, Macedonia - VIP Arena B.Trajkovski/ UNLIMITED Tour